top of page

RAMIĘ POMIAROWE

Współrzędnościowe ramię pomiarowe MCAx jest precyzyjnym, niezawodnym i łatwym w obsłudze przenośnym 7-osiowym systemem pomiarowym.  Ramię jest idealnym rozwiązaniem do pomiarów stykowych oraz skanowania przy wykorzystaniu laserowych głowic skanujących Model Maker MMDx.
Dzięki bezprzewodowemu połączeniu oraz zasilaniu na baterię sprawdza się sprawdza się idealnie do pracy na produkcji, w laboratorium oraz w terenie.
 

Kluczowe korzyści:

  • Wysoka dokładność i szybka przepustowość danych oszczędza czas i pieniądze.

  • Przeznaczony do użytku w każdych warunkach warsztatowych, laboratoryjnych oraz produkcyjnych.

  • Ekstremalna stabilność temperatury, zerowy czas nagrzewania.

  • Połączenia Plug-and-Play - szybka i łatwa konfiguracja.

  • Automatyczne rozpoznawanie sondy.

  • Płynne przejście pomiędzy bezstykowym skanowaniem i pomiarem stykowym.

  • Skaner jest kompatybilny do pracy z większością ramion pomiarowych oraz z oprogramowaniami do obróbki chmur punktów dostępnych na rynku.

Laserowe głowice skanujące Model Maker MMDx do inspekcji 3D i inżynierii odwrotnej


Skanery te mogą zostać zamocowane na większości ramionach pomiarowych dostępnych na rynku oraz maszynie optycznej K-Series. Wysoka dokładność skanowania, wszechstronność oraz osiągi sprawiają, że jest to urządzenie doskonale sprawdzające się w skanowaniu elementów, inspekcji geometrii wyrobów oraz inżynierii odwrotnej.

Dzięki zaawansowanej technologii ESP3, skanery Model Maker dostosowują moc wiązki lasera do charakteru powierzchni skanowanego obiektu. Adaptacja wiązki dokonywana jest na bieżąco, w trakcie skanowania i zależy od aktualnych parametrów skanowanej powierzchni. W rezultacie, skanery Model Maker są zdolne do dokładnego i efektywnego radzenia sobie z detalami o każdej powierzchni, kolorze, topografii - bez potrzeby wielokrotnego powtarzania skanowania lub używania specjalnych środków matujących powierzchnie jak ma to miejsce w przypadku skanerów innych producentów.

Specyfikacja skanerów MMDx:

Model                            MMDx50    MMDx100     MMDx200      H120 

 

Szerokość wiązki (mm)      50             100                200              120

Dokładność (2 σ)            14 μm        20 μm             32 μm            14

bottom of page